BOTAŞ DOĞALGAZ BORU HATTI HDD İLE DEPLASE EDİLMESİ

Botaş tarafından ihalesi yapılan ve ERSA-TEKYÖN ADİ ORTAKLIĞI uhdesinde olan " 36 Misinli Deresi Loop Hattı ile 36" Karasu Deresi Ana İletim ve Loop Hatlarının Dere Geçişleri Doğal Gaz Borularının Deplase Edilmesi " işi 13.06.2017 tarihinde tamalanarak Geçici Kabulu yapılmış ve hatlar devreye alınmıştır. 

İstanbul - Çatalca - İzzettin Köyü civarında yer alan 36" Karasu Ana iletim hattında tek taraflı Hot-Tap yapılarak hat bağlanmış ve 570 metre Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi ile Karasu Deresinin 15 metre altına boru döşenmiştir. 

36" Karasu Deresi Loop Hattında hat vanalardan kesilerek bağlantı yapılmıştır. Karasu Loop hattı 480 metre Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi ile Karasu Deresinin 11 metre altına döşenmiştir. Ana İletim hattına uzakjlığı yaklaşık 5 metredir. 

Tekirdağ - Çorlu - Büyükkarıştıran Köyü civarında bulunan 36" Misinli Deresi Loop Hattı Deplase işinde tek taraflı Hot-Tap yapılarak hat bağlantısı yapılmıştır. Misinli Loop Hattı 350 metre Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi ile Misinli Deresi altına döşenmiştir. 

Tarih

16.02.2015

Müşteri

BOTAŞ

Proje Türü

Doğalgaz Boru Hattı

Proje Durumu

Tamamlandı

DİĞER PROJELER